Ogniska zapalne

 

      I tak istnienie pierwotnego ogniska zakaźnego w sercu powoduje powstanie problemów z jelitem cienkim, tętnicami, językiem i twarzą np. arytmia serca, miażdżyca naczyń mózgowych, wady wymowy, sinica warg i paznokci czy zadyszka po krótkim wysiłku.

Ognisko zapalne i toksyny w śledzionie powodują z kolei problemy związane m.in. z trzustką, żołądkiem, przełykiem, uchem środkowym, przysadką, szyszynką i podwzgórzem. Objawami somatycznymi tego są m.in. stany zapalne zatok, częste oddawanie moczu w nocy, zimne kończyny, swędzenie pod lewą łopatką czy upławy u kobiet.

Powstanie pierwotnego ogniska zapalnego w płucach jest przyczyną dalszych ognisk i dolegliwości w jelicie grubym, oskrzelach, nosogardzieli, krtani, migdałkach, zatokach czołowych, skórze i żyłach / krwawienie i zatkany nos, kichanie, kaszel, utrata głosu, egzemy, zmęczenie, nadmierna potliwość/.

Istnienie ogniska w nerkach wpływa na funkcjonowanie pęcherza moczowego, stawów, kości, zębów, macicy, rdzenia nerwowego, prostaty lub jajników, włosów i tarczycy / m.in. powoduje impotencję, poronienia, dzwonienie w uszach, obrzęki kostek, zaniki mięśni kończyn dolnych, stany zapalne nerwów, bóle bioder i pachwin/.

Z kolei ognisko zapalne w wątrobie powoduje powstanie dolegliwości w obrębie pęcherzyka żółciowego, wysepek Langerhansa, gruczołów łojowych, nadnerczy, paznokci, oczu, penisa, jąder i pochwy oraz obwodowego układu nerwowego / np. osłabienie wzroku i powonienia, łzawienie, kurza ślepota, dolegliwości bioder i pach, zawroty głowy, bóle głowy i kręgosłupa szyjnego/.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych